Namioty na dachu mogą brzmieć trochę przerażająco, ale w rzeczywistości są wyposażone w funkcje, które sprawiają, że są bardzo bezpieczne. Podróżując z namiotem na dachu, nie musisz się o nic martwić.

Dzieje się tak, ponieważ nasze namioty dachowe są:

Lekkie

Namioty dachowe są lekkie, co oznacza, że ​​mogą bez uszkodzeń wjeżdżać na drążki prawie każdego samochodu. Ich lekki charakter oznacza również, że nie będziesz musiał walczyć o jego wkładanie i wyjmowanie z samochodu, co zmniejsza ryzyko obrażeń podczas próby przeniesienia namiotu.

Wysoko nad ziemią

Jest tak wiele korzyści z bycia poza ziemią, a bezpieczeństwo jest zdecydowanie jedną z nich. Będąc wysoko, jesteś znacznie bezpieczniejszy od dzikich zwierząt, kradzieży, a nawet zimnej ziemi, która może sprawić, że będziesz bardziej podatny na zachorowanie.

Odporny na warunki atmosferyczne

Będąc odpornym na warunki atmosferyczne, namioty dachowe są w stanie zapewnić Ci ciepło i suchość, w przeciwieństwie do wilgoci i mrozu, co czasami może mieć miejsce w przypadku namiotów naziemnych. Przebywanie w namiocie na dachu jest bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego dobytku, ponieważ lepiej chroni Cię przed żywiołami.

Przyjazny dla drabiny

Twój namiot jest wyposażony w poręczną drabinę umożliwiającą bezpieczne wejście i wyjście do namiotu na dachu, co czyni go o wiele bezpieczniejszym niż próba samodzielnego wspinania się. Drabina jest kompaktowa i składana, dzięki czemu idealnie nadaje się do bezpiecznej jazdy.

Solidny i bezpieczny

Wiele osób obawia się, że namiot na dachu zdmuchnie na wietrze lub oderwie się od prętów w samochodzie. Po prawidłowym zabezpieczeniu to po prostu nie może się zdarzyć. Namioty dachowe są bardzo solidne i bezpieczne i bez problemu utrzymają się w samochodzie.
Jak zachować bezpieczeństwo z namiotem na dachu?

Chociaż namioty dachowe są bardzo bezpieczne, należy wziąć pod uwagę pewne kwestie. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy próbujesz bezpiecznie korzystać z namiotu dachowego:

Poznaj ładowność swojego pojazdu

Wiedza o tym, co może przewozić Twój samochód, jest niezbędna do bezpiecznego korzystania z namiotu na dachu. Chociaż namiot dachowy nadaje się do prawie każdego samochodu, ważne jest, aby sprawdzić ładowność i upewnić się, że wystarczy do utrzymania systemu bagażników, namiotu, zapasów i oczywiście – siebie.

 Korzystaj z bezpieczeństwa drabiny

Drabina jest tak bezpieczna jak Ty, a wiele osób martwi się upadkiem z wysokości. W rzeczywistości jest to mało prawdopodobne, ponieważ drabina jest bardzo bezpieczna i nie zawiedzie Cię, jednak musisz pamiętać, aby korzystać z drabiny tylko wtedy, gdy jesteś trzeźwy, nie ranny i jesteś w stanie się podciągnąć.

Ostrożnie podnieś pojemnik na namiot

Ta wskazówka dotyczy sytuacji, gdy wkładasz i zdejmujesz namiot dachowy z samochodu – zwykle podczas ustawiania. Upewnij się, że nie nadwyrężasz pleców podczas podnoszenia lub próby samodzielnego podniesienia namiotu dachowego do samochodu. Zawsze powinieneś poprosić kogoś, kto pomoże Ci zmniejszyć ryzyko kontuzji.