Co musisz wiedzieć o kempingu w namiocie na dachu?

Można sobie wyobrazić namiot na dachu – spanie na dachu samochodu. Możesz nawet nazwać go namiotem rozkładanym lub namiotem na dachu samochodu. Wyobraź sobie, że z namiotem na dachu możesz spać w dowolnym miejscu i z dala od przerażających czołgów. Atrakcyjność namiotu na dachu sprawia, że ​​jest on idealny dla osób szukających komfortu i wygody.

Ale czy to dla ciebie? Jeśli jesteś nowy na kempingu na dachu samochodu, oto, co musisz wiedzieć, aby zacząć.

Pojawienie się technologii pozwala znaleźć różne marki, rozmiary, dodatki i materiały. Przede wszystkim namioty dachowe z biegiem lat wyraźnie stały się bardziej przyjazne dla budżetu.
Impreza kempingowa z namiotem na dachu


Plusy i minusy namiotów na dachu

Myślisz, że to wszystko jest bezproblemowe? Namioty na dachu mogą być w dzisiejszych czasach wściekłością, zwłaszcza gdy Australia słynie z przechadzających się dzikich zwierząt i uporczywej wściekłości owadów. Z namiotem na dachu możesz znaleźć się w bezpiecznej bańce na dachu swojego samochodu, aby uzyskać lepszy punkt obserwacyjny.


Plusy

• Możliwość biwakowania w dowolnym miejscu. Niezależnie od tego, czy chcesz biwakować na odległym odludziu, zimnym froncie, czy na tyłach domu, namiot na dachu umożliwia biwakowanie w dowolnym miejscu.

• Łatwe ustawienie. Namioty dachowe można łatwo zamocować i ustawić na dachu pojazdu, o ile spełniasz jego wymagania. Wsiadanie może być bezstresowe, a po chłodnym umieszczeniu go na dachu samochodu możesz szybko rozłożyć kilka pasów, drabinę i kijki.

• Zapewnia komfort. Większość materacy zawiera najwyższej jakości piankę, która zapewnia wystarczającą ilość siatki, wentylację i wsparcie. Co więcej, możesz spać z dala od ziemi, wolny od letnich przerażających pełzaczy i zimowego chłodu.

• Bardziej trwałe. Ciężki i wysokiej jakości sprzęt dachowy jest często trwały i stanowi lepszą ochronę przed warunkami pogodowymi.

• Jest o wiele tańszy. W porównaniu z kamperem namiot dachowy jest o wiele tańszy w zakupie i utrzymaniu.

Wady

• Nie tak wiatro odporny. Podczas gdy namioty dachowe lepiej chronią przed warunkami pogodowymi, mogą być tak samo uderzane w wietrznych miejscach.

• Jest cięższy. Dodatkowy rozmiar i waga namiotów dachowych przyczyniają się do marnotrawstwa paliwa i nacisku na ciężar samochodu. Co więcej, rodziny mają tendencję do umieszczania dodatkowego sprzętu i wyposażenia w namiocie, aby uzyskać więcej miejsca w samochodzie.

• Zawsze musi być złożony. Jeśli twoja rodzina wyrusza na odkrywanie dzikiej przyrody, zawsze musisz złożyć namiot na dachu, aby zabezpieczyć swoje rzeczy. To dużo kłopotów w porównaniu z namiotem na ziemi, w którym można go po prostu zostawić, gdy idziesz na pieszą wędrówkę lub pływanie.

Namioty dachowe mają swoje zalety i wady oraz funkcje, które nie są dla wszystkich. Wszystko sprowadza się do tego, aby wiedzieć, czego potrzebujesz na biwak w off roadzie.

Części namiotu na dachu
R
odzaje namiotów dachowych

Dla tych, którzy są nowicjuszami w namiotach na dachu, jedną ważną decyzją jest wybór namiotu. Każdy namiot ma swoje cechy i stanowi plusy i minusy dla wielu wczasowiczów.
Namioty dachowe typu softshell

Te składane namioty zapewniają więcej miejsca, ponieważ można wysunąć ich klapy, aby dopasować liczbę osób w namiocie.

Namioty typu softshell są małe, gdy są spakowane razem, ale można je powiększyć, aby podwoić przestrzeń życiową i pomieścić wysokie osoby. Ta funkcja będzie jednak wymagała od Ciebie więcej prac związanych z konfiguracją i usuwaniem. Co więcej, większość namiotów softshell jest wyposażona w przedłużoną markizę, na której można wypoczywać lub przygotowywać jedzenie.

Niektóre namioty są wyposażone w kombinezon przeciwdeszczowy, który chroni przed niepogodą.
Namioty dachowe z twardej skorupy

Namioty typu hardshell zwykle zapadają się na płasko, co sprawia, że ​​jest to aerodynamiczny sprzęt na górze pojazdu. Niektóre twarde skorupy zapewniają wygodę w podróży, ponieważ są lekkie, trwałe i wytrzymałe.

Posiadają również dużą przestrzeń mieszkalną na zawiasach z czterema pionowymi ścianami, aby zmaksymalizować powierzchnię podłogi. Ale nie można go dalej rozszerzyć ani zmniejszyć zajmowanego miejsca – zajmujesz dużą przestrzeń taką, jaka jest.

Dodatkowo rozłożenie i rozłożenie namiotu jest szybkie i łatwe – zrobisz to w kilka minut. Jest to najlepsze rozwiązanie dla rodzin lub par, które chcą łatwego zdjęcia, gdy chcą opuścić kemping i zwiedzić zabytki i atrakcje regionu.
Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie namiotów dachowych

Przy tak wielu opcjach na rynku, jakie względy powinieneś wiedzieć, aby kupić odpowiedni namiot dachowy dla siebie? Oto wskazówki, jeśli chcesz kupić te sprzęty kempingowe.
Waga

Waga to kwestia, którą chcesz wziąć pod uwagę w przypadku namiotu na dachu. Wiele z nich waży mniej więcej 50 kg. Cięższe namioty mogą powodować ciśnienie w pojeździe, co skutkuje spadkiem wydajności paliwowej, ciśnienia w układzie samochodowym i trudną jazdą po drodze. Ponieważ większość sprzętu i akcesoriów załadujesz na namiot, musisz upewnić się, że samochód może unieść ciężar.

Wygoda

To, jak podróżujesz i biwakujesz, może mieć ogromny wpływ na wybór sprzętu. Czy jesteś kimś, kto zostaje na noc i włóczy się cały dzień? Czy musisz podróżować do wielu miast na wakacje? Te rzeczy mogą pomóc ci ustalić, czy namiot na dachu jest dla ciebie wygodny.

  1. Ile ludzi będzie jechać
  2. Jak daleko zajdziesz
  3. Ile przedmiotów potrzebujesz?
  4. Jak długo Cię nie ma?
  5. Jakie jest Twoje tempo i plan podróży?
  6. Gdzie się zatrzymasz?
  7. Kompatybilność z bagażnikiem i pojazdem

Czy namiot jest kompatybilny z Twoim bagażnikiem i pojazdem? Twój stojak obsługuje różne ładunki, aby uniknąć wypadków i przewróceń. Dachy samochodowe powinny być wystarczająco mocne, aby wytrzymać ciężar namiotu, drabiny i nośność statyczną całego sprzętu kempingowego.
Aneks i markizy

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pokoi lub przestrzeni mieszkalnych, niektóre modele namiotów integrują markizy, które mogą służyć jako namioty naziemne dla dodatkowych pomieszczeń. Może to okazać się przydatne, jeśli masz dużą rodzinę lub potrzeby w kuchni.

Call Now Button