Co sprawia, że ​​namiot na dachu jest bezpieczny?

Namioty na dachu mogą brzmieć trochę przerażająco, ale w rzeczywistości są wyposażone w funkcje, które sprawiają, że są bardzo bezpieczne. Podróżując z namiotem na dachu, nie musisz się o nic martwić.

Dzieje się tak, ponieważ nasze namioty dachowe są:

Lekkie

Namioty dachowe są lekkie, co oznacza, że ​​mogą bez uszkodzeń wjeżdżać na drążki prawie każdego samochodu. Ich lekki charakter oznacza również, że nie będziesz musiał walczyć o jego wkładanie i wyjmowanie z samochodu, co zmniejsza ryzyko obrażeń podczas próby przeniesienia namiotu.

Wysoko nad ziemią

Jest tak wiele korzyści z bycia poza ziemią, a bezpieczeństwo jest zdecydowanie jedną z nich. Będąc wysoko, jesteś znacznie bezpieczniejszy od dzikich zwierząt, kradzieży, a nawet zimnej ziemi, która może sprawić, że będziesz bardziej podatny na zachorowanie.

Odporny na warunki atmosferyczne

Będąc odpornym na warunki atmosferyczne, namioty dachowe są w stanie zapewnić Ci ciepło i suchość, w przeciwieństwie do wilgoci i mrozu, co czasami może mieć miejsce w przypadku namiotów naziemnych. Przebywanie w namiocie na dachu jest bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego dobytku, ponieważ lepiej chroni Cię przed żywiołami.

Przyjazny dla drabiny

Twój namiot jest wyposażony w poręczną drabinę umożliwiającą bezpieczne wejście i wyjście do namiotu na dachu, co czyni go o wiele bezpieczniejszym niż próba samodzielnego wspinania się. Drabina jest kompaktowa i składana, dzięki czemu idealnie nadaje się do bezpiecznej jazdy.

Solidny i bezpieczny

Wiele osób obawia się, że namiot na dachu zdmuchnie na wietrze lub oderwie się od prętów w samochodzie. Po prawidłowym zabezpieczeniu to po prostu nie może się zdarzyć. Namioty dachowe są bardzo solidne i bezpieczne i bez problemu utrzymają się w samochodzie.
Jak zachować bezpieczeństwo z namiotem na dachu?

Chociaż namioty dachowe są bardzo bezpieczne, należy wziąć pod uwagę pewne kwestie. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy próbujesz bezpiecznie korzystać z namiotu dachowego:

Poznaj ładowność swojego pojazdu

Wiedza o tym, co może przewozić Twój samochód, jest niezbędna do bezpiecznego korzystania z namiotu na dachu. Chociaż namiot dachowy nadaje się do prawie każdego samochodu, ważne jest, aby sprawdzić ładowność i upewnić się, że wystarczy do utrzymania systemu bagażników, namiotu, zapasów i oczywiście – siebie.

 Korzystaj z bezpieczeństwa drabiny

Drabina jest tak bezpieczna jak Ty, a wiele osób martwi się upadkiem z wysokości. W rzeczywistości jest to mało prawdopodobne, ponieważ drabina jest bardzo bezpieczna i nie zawiedzie Cię, jednak musisz pamiętać, aby korzystać z drabiny tylko wtedy, gdy jesteś trzeźwy, nie ranny i jesteś w stanie się podciągnąć.

Ostrożnie podnieś pojemnik na namiot

Ta wskazówka dotyczy sytuacji, gdy wkładasz i zdejmujesz namiot dachowy z samochodu – zwykle podczas ustawiania. Upewnij się, że nie nadwyrężasz pleców podczas podnoszenia lub próby samodzielnego podniesienia namiotu dachowego do samochodu. Zawsze powinieneś poprosić kogoś, kto pomoże Ci zmniejszyć ryzyko kontuzji.

Call Now Button