Woda pitna w każdym miejscu? Jak zadbać o wodę w czasie podróży po bezdrożach?

Istnieje wiele sposobów na zapewnienie wody w podróży. Można wozić baniaki, butelki czy bukłaki, jednak jeśli jesteś w dość długiej podróży to najprostszym rozwiązaniem staje się własny filtr wody.

Jest także inny aspekt, kosztowy. O ile w czasie 2 dniowej podróży ilość wody dla 4 osobowej rodziny do picia, gotowania, kąpania to max. 50 litrów to znacznie inaczej ma się sprawa w przypadku 7 czy 14 dniowej podróży.

Kolejnym czynnikiem jest cena. Jeśli podróż jest w Polsce to cena baniaków wody nie stanowi problemu, jednak w sytuacji konieczności zakupu takich ilości wody w Szwecji, Chorwacji czy Hiszpanii woda może stanowić istotny koszt.

Tak, kompaktowy filtr wody odwróconej osmozy 5 stopniowy zmieści się w małych rozmiarów walizce a ty będziesz mógł się cieszyć czystą pitną wodą w każdym miejscu gdzie:

  • znajduje się jezioro
  • jest dostęp do rzeki
  • stawu
  • morza,

Jak to działa.

Wrzucamy wężyk to zbiornika wodnego lub do wcześnie przyniesionej wody w baniaku, podłączmy pompkę do zasilania 12V poprzez akumulator w samochodzie i rozpoczyna się proces filtrowania wody. W czasie godzimy możemy przefiltrować nawet 100l wody. Więc spokojnie możemy uzupełnić zapasy wody w podróży.

Zestaw filtrów do wody znajduje się w specjalnie do tego celu przygotowanej walizce, wraz z pompką wody zakończonej filtrem.

Call Now Button