Namioty dachowe dlaczego i do czego.

Konwencjonalne namioty z tkaniny były rzeczywiście bardziej przenośne i lżejsze niż namioty dachowe w przeszłości. Jednak ostatnio opracowano technologię, która sprawia, że ​​wiele namiotów na dachu jest wygodniejszych niż konwencjonalne namioty kempingowe.

  1. Namioty typu softshell są na tyle elastyczne, że możesz zostawić śpiwory i pościel wewnątrz namiotu, dzięki czemu możesz wysiąść rano bez konieczności odkładania wszystkiego.

2. Dodatkowo, ponieważ namiot jest na stałe przymocowany do pojazdu, wszystko, co stoi obok Ciebie na kempingu i gdy jesteś w ruchu, to prędkość rozkładania i rozkładania.

3. Chociaż demontaż namiotów hardshell może zająć więcej czasu niż namiotów softshell, funkcje hydrauliczne w wielu modelach z wyższej półki z łatwością nadrabiają brak komfortu.

Czynnik nr 4 Komfort

Konwencjonalne namioty zajmują dużo czasu, gdy dzień się kończy i wszyscy są gotowi do ukrycia. Dla porównania, zarówno doświadczeni, jak i nowicjusze nie będą musieli poświęcić więcej niż kilka minut na składanie namiotów na dachu.

Po pierwsze, większość namiotów dachowych ma wbudowany materac od ściany do ściany. Nie musisz sapać i dmuchać na materac dmuchany, zbierając kompresor powietrza i cały inny sprzęt niezbędny do spania łóżka na noc .

Według NY Times, namioty dachowe wywodzą się z afrykańskiego buszu i australijskiego buszu. Mając tak słynną historię, nie ma potrzeby kwestionować, dlaczego namioty na dachu są tak drogie – są wygodne!

Czynnik nr 5 Bezpieczeństwo

Pierwszą różnicą, jaką można zrobić między namiotami konwencjonalnymi a namiotami na dachu, jest ich odległość od ziemi. Spanie na zimnej ziemi, niegdyś integralnej części kempingu, nie musi już przeszkadzać w podróży.

Koszt spania na parterze, ocieplony grubymi materacami i wygodnymi pionowymi ścianami jest bezcenny.

Ale dlaczego namioty dachowe są tak drogie? Przede wszystkim dlatego, że są tak wygodne!

Wiele z nich jest wyposażonych w świetliki, puchowe materace i solidne ściany dla większego komfortu – aczkolwiek za dodatkową opłatą.

Poza tym, kto ma wyjaśnić różnicę w komforcie między wygodnym i bezpiecznym spaniem na dachu pojazdu, a spaniem na ziemi z innymi stworzeniami?

Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa, zapoznaj się z moim artykułem na temat bezpieczeństwa namiotu na dachu.

Czynnik nr 6 Listwa przypodłogowa

Ponieważ cena wielu twardych dachów jest bliższa cenie przyczep kempingowych niż wysokiej klasy namiotów kempingowych, muszą istnieć inne elementy konstrukcyjne, które przyczyniają się do wysokiej ceny. Pod konstrukcją z włókna szklanego wielu namiotów dachowych znajdują się solidne listwy przypodłogowe, które łączą bagażnik dachowy pojazdu z namiotem.

Listwa przypodłogowa to solidny grunt, który zapewnia stabilność namiotu. W zależności od wielkości namiotu na dachu i liczby miejsc do spania dopasowanych do rozmiaru, listwa przypodłogowa obsługuje wiele osób w scentralizowanym obszarze.

Ile ciężaru można umieścić na dachu samochodu? Ogólnie rzecz biorąc, ciężar na dachu większości samochodów osobowych, ciężarowych i SUV-ów wynosi około 100 kg. Oznacza to, że kiedy Twój pojazd jest w ruchu, nigdy nie powinieneś przekraczać tego limitu. Jednak gdy samochód jest zaparkowany, możesz dodać więcej na dachu, ponieważ nie działają żadne siły wynikające z ruchu, a dodatkowa waga jest rozkładana równomiernie przez konstrukcję namiotu i belki bagażnika dachowego.

Pamiętaj jednak, aby sprawdzić nośność swojego namiotu przed zabraniem wszystkich znajomych do namiotu, w przeciwnym razie możesz spowodować poważne uszkodzenie dachu swojego pojazdu. Jeśli przewozisz dodatkowy sprzęt na górze namiotu, upewnij się, że jest on bezpiecznie zamocowany.

Jeśli jest to coś nieporęcznego, takiego jak kajak lub SUP, użyj pasków krzywkowych i linek napinających do przednich i tylnych haków holowniczych pojazdu, aby zabezpieczyć ładunek, aby Twój samochód nie skończył jako kabriolet.

Call Now Button